
Chemdawg Auto
Nasiona konopi
od Azarius
Chemdawg Auto — nasiona marihuany automatyczne z genetyką legendy
Chemdawg Auto to automatycznie kwitnąca odmiana konopi z dominacją indica, która łączy legendarną genetykę Chemdog z ruderalis — i dostarcza gęste, żywiczne topy o ostrym, paliwowo-skunkowym profilu w zaledwie 8–9 tygodni od kiełkowania. Zawartość THC na poziomie 18–20%, kompaktowy wzrost (50–100 cm) i brak konieczności zmiany cyklu świetlnego sprawiają, że to odmiana, którą możesz zamówić z czystym sumieniem niezależnie od tego, czy stawiasz swój pierwszy growbox, czy szukasz szybkiej rotacji między cyklami.
Ile nasion potrzebujesz?
| Paczka | Dla kogo |
|---|---|
| 1 nasiono | Próba — sprawdź, jak odmiana zachowuje się w twoim setupie, zanim zamówisz więcej |
| 3 nasiona | Jeden cykl indoor w namiocie 60×60 lub 80×80 cm |
| 5 nasion | Pełne pokrycie 1 m² lub mała uprawa outdoor |
| 10 nasion | Kilka cykli, selekcja fenotypów albo podzielenie się z kumplem |
Automaty nie dają klonów wartych utrzymania — jeśli trafisz na fenotyp, który ci się spodoba, jedynym sposobem na powtórzenie jest kolejne nasiono. Paczka 10 sztuk daje ci ten zapas.
Genetyka i historia Chemdawg Auto
Chemdog to jedna z najsłynniejszych linii genetycznych w historii konopi. Jej początki sięgają garści nasion z koncertu Grateful Dead na początku lat 90. — z tych kilku ziaren wyrosły później takie odmiany jak Sour Diesel i OG Kush. Chemdawg Auto to krzyżówka tego samego Chemdog z ruderalis, co oznacza automatyczne kwitnienie bez konieczności manipulowania cyklem światła.
Efekt? Hybryd z dominacją indica (mniej więcej 70/30 indica do sativa), który rośnie kompaktowo — od 50 do 100 cm — i kończy cykl życia w rekordowym tempie. Zachowujesz charakter Chemdog bez jego wymagań. Jeśli chcesz kupić nasiona marihuany z prawdziwą historią za plecami, ta genetyka nie zawodzi.
Profil smakowy i aromatyczny
Rozłam wysuszony top Chemdawg Auto i od razu poczujesz diesel — ostry, gryzący, bezbłędnie chemdawgowy. Pod spodem czai się warstwa wilgotnej ziemi i skunkowy funk, który zostaje na palcach. Przy wydechu niektórzy growerzy wyłapują delikatną nutę cytrusową, ale dominuje zdecydowanie paliwo i gleba.
Profil terpenowy opiera się głównie na myrcenie, kariofilenie i limonenie. Badania opublikowane w Frontiers in Plant Science (2022) wykazały, że analiza transkryptomu trichomów gruczołowych pozwala lepiej zrozumieć, jak rośliny konopi koordynują biosyntezę terpenów i kannabinoidów właśnie w tych strukturach pokrywających topy. Prościej: te mroźne kryształki na pąkach to fabryka smaku i mocy — a Chemdawg Auto produkuje ich naprawdę dużo.
Jeśli znasz fotoperiodycznego Chemdog — z uprawy albo z palenia — spodziewaj się identycznego nosa. Wersja auto nie rozcieńcza terpenów. Po prostu szybciej dochodzi do celu.
Specyfikacja Chemdawg Auto
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Genetyka | Chemdog × Ruderalis |
| Typ odmiany | Hybryd z dominacją indica |
| Typ kwitnienia | Automatyczne (autoflowering) |
| Od nasiona do zbioru | 8–9 tygodni |
| Zawartość THC | 18–20% |
| Plon indoor | 300–400 g/m² |
| Plon outdoor | 400–600 g/roślinę |
| Wysokość rośliny | 50–100 cm |
| Dominujące terpeny | Myrcen, kariofilen, limonen |
| Smak | Diesel, ziemisty, skunkowy |
Cechy wzrostu i uprawa
Chemdawg Auto to jedna z bardziej wyrozumiałych automatów w naszej ofercie. Nie rozciąga się nadmiernie — w indoorze spodziewaj się 50–100 cm — więc spokojnie zmieści się w namiocie z ograniczoną wysokością. Dominacja indica widoczna jest w budowie: krótkie odległości między węzłami, szerokie liście wachlarzowe i centralny szczyt, który zaczyna nabierać masy już w 3.–4. tygodniu, kiedy roślina wchodzi w kwitnienie.
Jako automat nie wymaga przełączania cyklu światła z 18/6 na 12/12. Większość growerów prowadzi ją na 18/6 lub 20/4 od nasiona do zbioru. Roślina zakwitnie sama, niezależnie od ustawień timera.
Kilka praktycznych wskazówek z naszego doświadczenia:
- Nie przesadzaj. Zasiej od razu do docelowej doniczki — 11–15 litrów to optymalny rozmiar. Automaty nie regenerują się po szoku przesadkowym tak jak fotki. Zahamowany automat zostaje zahamowany do końca.
- Na początku oszczędnie z nawozami. Siewki nie potrzebują dużo. Zacznij od ćwierci dawki i zwiększaj stopniowo. Chemdawg Auto nie jest ciężkim żeraczem aż do połowy kwitnienia.
- Wilgotność poniżej 50% w późnym kwitnieniu. Te gęste, żywiczne topy to magnes na pleśń przy słabej cyrkulacji powietrza. Mały wentylator oscylacyjny skierowany na baldachim robi robotę.
- LST (trening niskiego stresu) działa znakomicie. Delikatnie wyginaj główny pęd w 2.–3. tygodniu, żeby otworzyć baldachim i wpuścić światło do dolnych miejsc kwitnienia. Nie toppuj — toppowanie automatów to loteria, a przy 8–9 tygodniach cyklu życia nie ma czasu na odrabianie strat po złej reakcji.
- Zbieraj według koloru trichomów, nie kalendarza. Kiedy mniej więcej 10–20% trichomów zmieni kolor na bursztynowy, a reszta jest mlecznobiała — pora ciąć. Wystarczy tania lupa jubilerska o powiększeniu 30×–60×.
Czas kwitnienia i plony
Od momentu pęknięcia nasiona do zbioru mija 8–9 tygodni — to cały cykl życia, nie samo kwitnienie. W indoorze pod oświetleniem LED 300–600 W spodziewaj się 300–400 g/m² z dobrze prowadzonego baldachimu 4 roślin na metr kwadratowy. Na zewnątrz pojedyncze rośliny mogą dać 400–600 g, pod warunkiem że mają co najmniej 6 godzin bezpośredniego słońca dziennie i nie rosną w ciasnocie.
Te liczby nie są fantazją — ale zakładają przyzwoite światło, odpowiednie karmienie i brak poważnych stresów. Realistycznie, jeśli to twój pierwszy cykl w podstawowym namiocie, celuj w dolną granicę (300 g/m²) i ciesz się, jeśli ją przekroczysz. Próg 400 g/m² jest jak najbardziej osiągalny przy drugim lub trzecim podejściu, kiedy już dostosujesz środowisko.
Uczciwe zastrzeżenie: Chemdawg Auto nie przebije plonem dobrze poprowadzonego fotoperiodycznego Chemdog. Jeśli absolutna maksymalna waga jest twoim priorytetem i masz przestrzeń oraz czas na dłuższy okres wegetacji, wersja foto zawsze wygra. Ale jeśli zależy ci na szybkim obrocie i chcesz zapełnić słoiki prawdziwym budem Chemdog — auto dostarcza.
Wygląd i struktura topów
Topy Chemdawg Auto to gęste, kuliste bryłki pokryte grubą warstwą trichomów. Pod lupą główki żywicy wyglądają jak miniaturowe grzyby — napęczniałe, lśniące, naładowane kannabinoidami i terpenami. Kielichy wyraźnie pęcznieją w ostatnich dwóch tygodniach, a przy nocnych temperaturach poniżej 15°C często pojawiają się fioletowe odcienie.
Tryming jest prosty. Stosunek topów do liści jest korzystny, więc nie spędzisz godzin przy manicure. Ale zachowaj te cukrowe liście — są na tyle oszronione, że nadają się na przyzwoity dry-sift hash albo masło.
Planujesz uprawę Chemdawg Auto w namiocie? Dobierz do niej kompletny zestaw do uprawy z oświetleniem, wentylacją i filtrem węglowym — filtr jest tu konieczny, bo ta odmiana zaczyna intensywnie pachnieć od 5. tygodnia. Jeśli uprawiasz w ziemi, dobry organiczny substrat oszczędzi ci regulowania pH przy każdym podlewaniu.
Czego spodziewać się po zbiorze
Prawidłowo wysuszone i dojrzewające topy Chemdawg Auto dają relaksujący efekt cielesny, który narasta stopniowo. Początek jest spokojny, nie nagły — napięcie zaczyna ustępować od ramion w dół przez pierwsze 15–20 minut. Dominacja indica oznacza, że efekt cielesny jest wyraźniejszy niż jakiekolwiek pobudzenie umysłowe, co sprawia, że odmiana najlepiej sprawdza się wieczorami lub w wolne dni.
Zgodnie z raportem Komitetu Ekspertów WHO ds. konopi, skład chemiczny i proporcje kannabinoidów danej odmiany kształtowane są zarówno przez genetykę, jak i warunki uprawy — dlatego dwóch growerów prowadzących te same nasiona Chemdawg Auto może uzyskać nieco różne rezultaty w zależności od środowiska, nawozów i momentu zbioru. Dojrzewaj topy przez co najmniej 2 tygodnie w szklanych słoikach (otwierając codziennie przez pierwsze 5 dni), a zauważysz, jak smak się wygładza, a nuty diesla stają się intensywniejsze.
Najczęściej zadawane pytania
Ile czasu potrzebuje Chemdawg Auto od nasiona do zbioru?
8–9 tygodni łącznie, od kiełkowania do ścięcia. To obejmuje wegetację i kwitnienie — automaty nie rozdzielają tych faz tak jak odmiany fotoperiodyczne. Większość growerów zbiera około 60.–65. dnia.
Czy mogę uprawiać Chemdawg Auto na zewnątrz?
Tak, i radzi sobie świetnie. Pojedyncza roślina może dać 400–600 g w nasłonecznionym miejscu z minimum 6 godzinami bezpośredniego światła. Kompaktowy wzrost (50–100 cm) pozwala dyskretnie umieścić ją na balkonie lub w małym ogródku.
Czy powinienem toppować Chemdawg Auto?
Odpuść sobie. Toppowanie automatów jest ryzykowne, bo roślina ma ustalony cykl życia i ograniczony czas na regenerację. LST — delikatne wyginanie głównego pęda na bok — daje równomierny baldachim bez stresu. Zacznij LST w 2.–3. tygodniu.
Jak pachnie Chemdawg Auto podczas kwitnienia?
Mocno. Od około 5. tygodnia terpeny diesla i skunka stają się bardzo wyraźne. Jeśli uprawiasz indoor bez filtra węglowego, całe mieszkanie będzie pachnieć. Wentylator wyciągowy z filtrem węglowym to absolutne minimum przy uprawie w pomieszczeniu.
Czym różni się Chemdawg Auto od fotoperiodycznego Chemdog?
Wersja auto kończy cykl szybciej (8–9 tygodni łącznie vs 9–10 tygodni samego kwitnienia u fotki) i jest łatwiejsza w uprawie. Kompromis to plon — dobrze poprowadzony fotoperiodyczny Chemdog da więcej. Smak i efekt są bardzo zbliżone, choć fotka może osiągnąć nieco wyższe THC.
Jaka wielkość doniczki sprawdzi się najlepiej?
11–15 litrów to optimum. Mniejsze doniczki ograniczają korzenie i obcinają plon; większe to przesada dla rośliny, która żyje 8–9 tygodni. Siej od razu do docelowego pojemnika — nie przesadzaj automatów.
Czy 18–20% THC to dużo?
To średnia moc jak na dzisiejsze standardy. Wystarczająca, żeby dać solidny, relaksujący efekt, ale nie w kategorii 25%+, która może przytłoczyć mniej doświadczonych użytkowników. Profil terpenowy też gra rolę — dobrze wypielęgnowane 18% potrafi działać mocniej niż źle dojrzewane 25%.
Gdzie kupić nasiona Chemdawg Auto z wysyłką do Polski?
Możesz zamówić je bezpośrednio w naszym sklepie Azarius. Wysyłamy na terenie całej UE — nasiona trafiają do ciebie w dyskretnej paczce, zwykle w ciągu kilku dni roboczych.
Ostatnia aktualizacja: 07.04.2026
Powiązane produkty
Może ci się również spodobać
Informacja medyczna. Ta treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady medycznej. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek substancji skonsultuj się z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.











