Skip to content
Darmowa wysyłka od €25
Azarius
White Widow
Click to zoom

White Widow

Nasiona konopi

od Azarius

32,61 zł
Dostępny
Klasyczna hybryda, która od połowy lat 90. trzyma poziom — feminizowane nasiona fotoperiodyczne z brazylijskiej sativy i indiki z południowych Indii. Zbalansowany profil, 9 tygodni kwitnienia, plon do 500 g/m² w uprawie indoor. Odmiana, którą polecamy, kiedy ktoś pierwszy raz zamawia nasiona i chce mieć realną szansę na porządny zbiór bez niańczenia kapryśnej rośliny.
Ilość
Wybierz opcję
Darmowa wysyłka w cenie
Feminizowane fotoperiodyczne60% Sativa / 40% IndicaKwitnienie 9 tygodniDo 500 g/m² w uprawie indoorTylko 18+

Nasiona White Widow to feminizowane nasiona fotoperiodyczne, które powstały ze skrzyżowania brazylijskiej sativy landrace z żywicznie bogatą indicą z południowych Indii. Efektem jest hybryda z przewagą sativy w proporcjach 60/40 — odmiana, która od połowy lat 90. nie schodzi z menu amsterdamskich coffeeshopów i nadal trzyma poziom, mimo że co roku ktoś próbuje ją zdetronizować nową modną genetyką z Cannabis Cup.

Dlaczego warto kupić nasiona White Widow nawet dzisiaj

To odmiana, którą z czystym sumieniem polecamy komuś, kto pierwszy raz zamawia nasiona i chce mieć realne szanse na porządny zbiór bez niańczenia kapryśnej rośliny. White Widow wybacza wahania pH, daje radę po pominiętym podlewaniu i i tak odwdzięcza się szyszkami oprószonymi trichomami tak gęsto, jakby ktoś obsypał je cukrem pudrem. Brazylijska sativa odpowiada za klarowny, głowowy charakter, a indica z południowych Indii pakuje żywicę w każdy kielich i utrzymuje roślinę w rozsądnych rozmiarach pod lampą.

Trzy dekady opinii klientów brzmią zaskakująco spójnie: zbalansowana, mocna, łatwa w uprawie. To rzadkość. Większość „legendarnych" odmian dawno została prześcignięta przez nowe hybrydy w przynajmniej jednej kategorii — moc, plon albo stabilność. White Widow po prostu dalej się broni. Badanie nad kiełkowaniem nasion konopi (Punja i wsp., 2022) umieściło White Widow w gronie trzech odmian z 100% skutecznością kiełkowania i zerową presją chorób grzybowych — co pokrywa się z tym, co obserwujemy, kiedy nasi klienci wysadzają te nasiona.

Jak dobrać wielkość opakowania nasion White Widow

Rozmiar opakowania dobierz pod metraż tentu i to, jak bardzo zależy ci na selekcji fenotypów. Większe pakiety to nie chwyt na dosprzedaż — tak właśnie znajdziesz „keepera" w linii feminizowanej.

OpakowanieDla kogoDlaczego
1 nasionoTent na jedną roślinę, pierwsza uprawaNiskie ryzyko. Przetestuj odmianę zanim zamówisz więcej.
3 nasionaMałe tenty (60x60), mikrouprawyWystarczy, żeby porównać dwie-trzy rośliny i wybrać ulubioną.
5 nasionTenty 80x80 i 100x100Złoty środek. Wypełni porządny canopy i da ci wybór fenotypu.
10 nasionCały growroom, bank nasionZrób pełny cykl i zostaw zapas w lodówce na przyszły rok.

Genetyka White Widow i profil uprawowy

Z nasion White Widow wyrastają rośliny o klasycznej hybrydowej strukturze — średnia wysokość, gęste rozgałęzienia boczne i zwarte gradle, które nabierają masy w ostatnich trzech tygodniach kwitnienia. Brazylijska sativa napędza energiczny wzrost pionowy w fazie vege, a indica z południowych Indii wchodzi do gry w kwitnieniu i sypie żywicą. W uprawie indoor licz na 9 tygodni od przestawienia światła do zbioru, z plonami sięgającymi 500 g/m² przy dobrze prowadzonym canopy.

Z badań nad optymalizacją plonów konopi (Backer i wsp., 2019) wynika, że długość fotoperiodu i gęstość sadzenia to dwie największe dźwignie gramów z metra. Przy White Widow standardowe vege 18/6 przechodzące w kwitnienie 12/12 działa bez fajerwerków — nie trzeba kombinować. Trzymaj umiarkowaną gęstość (4–9 roślin na m² w zależności od długości vege), a wejdziesz w górną granicę plonu bez nadwyrężania genetyki.

Aromat i pokrywa trichomów

Zapach w późnym kwitnieniu to ziemista sosna z ostrą pieprzną nutą na górze — żadna słodka, deserowa bajka jak w nowoczesnych odmianach. Kiedy rozłamiesz wysuszony pąk, wychodzi drzewny, lekko korzenny charakter, który zostaje na palcach. Pokrywa trichomowa jest znakiem rozpoznawczym: w siódmym tygodniu kwitnienia liście cukrowe i kielichy są całkowicie oszronione. Badania morfologiczne nad gęstością trichomów (Jin i wsp., 2023) potwierdzają, że żywiczne fenotypy jak White Widow gromadzą trichomy nie tylko na kwiatostanach, ale i na okolicznych liściach — dlatego trym z tej odmiany warto zatrzymać na hasz.

Specyfikacja

GenetykaBrazilian Sativa x South Indian Indica
TypFeminizowane fotoperiodyczne
Proporcje Sativa / Indica60% / 40%
Czas kwitnieniaDo 9 tygodni
Plon indoorDo 500 g/m²
WysokośćŚrednia (łatwa do ogarnięcia indoor)
AromatZiemista sosna, korzenny pieprz
Dostępne opakowania1, 3, 5, 10 nasion
PochodzenieHolandia, połowa lat 90.

Jak skiełkować nasiona White Widow

  1. Zamocz nasiona w wodzie o temperaturze pokojowej na 12–18 godzin, aż opadną na dno.
  2. Przenieś je na wilgotny ręcznik papierowy ułożony na talerzu, przykryj drugim talerzem i trzymaj w ciemności w temperaturze 22–25°C.
  3. Codziennie sprawdzaj wilgotność — papier ma być wilgotny, nigdy przemoczony. Korzonek zwykle pokazuje się w ciągu 2–5 dni.
  4. Kiedy korzonek osiągnie 1–2 cm, wsadź nasiono 1 cm głęboko w wilgotną ziemię albo kostkę torfową, korzonkiem w dół.
  5. Utrzymuj ciepłą i wilgotną powierzchnię (propagator z kopułą pomaga), aż pojawią się pierwsze prawdziwe liście — zwykle 5–10 dni od posadzenia.
  6. Startuj z cyklem 18/6 przy niskim natężeniu światła (okolice 150–200 PPFD) i stopniowo zwiększaj wraz z rozwojem rośliny.

Uczciwie o ograniczeniach

White Widow nie jest już najbardziej efektowną pozycją w menu. Jeśli szukasz fioletowych col, terpenów smakujących jak ciasto i liczb 30%+ THC na ulotce marketingowej, zamów nowocześniejsze hybrydy. White Widow daje ci zbalansowany, klasyczny profil — bez skrajności w żadną stronę. Druga rzecz wymagająca uczciwej wzmianki: w bardzo wilgotnych warunkach uprawy gęsta struktura szyszek potrafi łapać pleśń w ostatnich dwóch tygodniach. Trzymaj RH poniżej 50% w późnym kwitnieniu i zadbaj o stały przepływ powietrza przez canopy.

Do kompletu warto zamówić filtr węglowy i wyciąg — od piątego tygodnia kwitnienia aromat sosny i pieprzu robi się naprawdę głośny. Jeśli kiełkujesz pierwszy raz, kup te nasiona razem z propagatorem i miernikiem pH. Nożyczki do trymu i saszetki Boveda do curingu to drobiazgi, o których większość nowych growerów przypomina sobie dopiero w tygodniu zbiorów.

Frequently Asked Questions

Czy nasiona White Widow są dobre dla początkujących?

Tak. White Widow to jedna z najbardziej wyrozumiałych odmian feminizowanych — toleruje wahania pH, nierówne podlewanie i stres świetlny lepiej niż większość nowych hybryd. Pierwsza uprawa z tych nasion u naszych klientów kończy się zwykle zbiorem, a nie kompostem.

Ile trwa kwitnienie White Widow?

Do 9 tygodni od przestawienia na 12/12 w uprawie indoor. Większość fenotypów kończy między 56. a 63. dniem. Patrz na trichomy, nie na kalendarz — zbieraj, kiedy większość jest mleczna z kilkoma bursztynowymi, jeśli chcesz zbalansowanego efektu.

Jakiego plonu mogę się spodziewać w uprawie indoor?

Do 500 g/m² przy dobrze poprowadzonym canopy — czyli pełny SCROG albo topowane rośliny wypełniające całą powierzchnię tentu. Początkujący grower prowadzący trzy do pięciu roślin w tencie 80x80 realistycznie ląduje między 250 a 400 g łącznie.

Czy White Widow mocno pachnie podczas kwitnienia?

Tak, bardzo. Od czwartego tygodnia kwitnienia ziemista sosna i pieprz niosą się po całym pomieszczeniu. Musisz mieć filtr węglowy i wentylator wyciągowy dopasowany do objętości tentu — to nie jest odmiana o niskiej emisji zapachu.

Czym różnią się nasiona feminizowane od autokwitnących White Widow?

Feminizowane fotoperiodyczne (te, które tu sprzedajemy) kwitną, kiedy przestawisz cykl światła na 12/12 — ty kontrolujesz czas i długość vege. Wersje autokwitnące zakwitają automatycznie po 3–4 tygodniach niezależnie od światła, co jest szybsze, ale zwykle daje mniejszy plon z rośliny.

Jak długo nasiona White Widow zachowują żywotność?

Przechowywane w szczelnym pojemniku w lodówce w temperaturze 4–8°C przy niskiej wilgotności, nasiona feminizowane zachowują żywotność przez 3–5 lat. Zdarzało się naszym klientom z powodzeniem kiełkować starsze egzemplarze, ale skuteczność kiełkowania spada z czasem.

Ostatnia aktualizacja: kwiecień 2026

Powiązane produkty

Może ci się również spodobać

Informacja medyczna. Ta treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady medycznej. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek substancji skonsultuj się z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Zapisz się na nasz newsletter-10%