
Red Dwarf Auto
Nasiona konopi
od Buddha Seeds
Red Dwarf Auto — nasiona marihuany automatyczne od Buddha Seeds
Red Dwarf Auto to feminizowane nasiona marihuany automatyczne, które powstały ze skrzyżowania White Dwarf z mocną linią Skunk, a następnie ustabilizowane przez krzyżowanie wsteczne. Efekt? Kompaktowa roślina, która przechodzi od nasiona do zbioru w około 60 dni — bez zmiany cyklu świetlnego, bez zabawy w fotoperiod. Buddha Seeds spakował 10 feminizowanych nasion do jednej paczki, więc masz materiał na zapełnienie małego growboxa albo rozłożenie kilku rund outdoorowych w jednym sezonie.
Dlaczego Red Dwarf Auto zasługuje na miejsce w Twoim growboxie
Przestrzeń — to słowo, które słyszymy najczęściej od growerów indoorowych. Nie każdy ma zapasowy pokój albo garderobę wielkości szafy pancernej, żeby postawić tam namiot 120x120 i hodować sativy pod sufit. Red Dwarf Auto powstał z myślą o dokładnie tej sytuacji: rośliny, które ledwo sięgają kolan, produkują gęste, żywiczne topy i nie wymagają katedralnego sufitu nad sobą.
Genetyka jest prosta i uczciwa. Buddha Seeds wziął swojego White Dwarf — sprawdzonego kompaktowego performera — i skrzyżował go z ciężką linią Skunk. Potem cofnął się o krok i wykonał krzyżowanie wsteczne, żeby ustabilizować cechę automatycznego kwitnienia, jednocześnie zachowując od Skunka gęstszą strukturę topów, intensywniejszy aromat i produkcję żywicy. Rezultat to roślina, która zaczyna kwitnąć na podstawie wieku, nie cyklu świetlnego, i kończy cały cykl w okolicach 60 dni od momentu, kiedy wrzucisz nasiono do ziemi.
Widzieliśmy, jak growerzy wyciągają 400–500 g/m² indoorowo przy harmonogramie 20/4. Na zewnątrz pojedyncza roślina daje około 80–130 g — skromnie jak na standardy fotoperiodowe, ale imponująco, jeśli weźmiesz pod uwagę całkowity czas cyklu i fakt, że w jednym sezonie możesz przeprowadzić kilka zbiorów. Rośliny rozgałęziają się bardziej niż większość automatów, co daje krzaczastą strukturę, która dobrze reaguje na delikatny LST, choć absolutnie nie jest to wymagane.
Profil uprawy Red Dwarf Auto
To odmiana z kategorii „posadź i zapomnij" — w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wrzuć nasiono, utrzymuj stabilne warunki i pozwól genetyce zrobić swoją robotę. Kompaktowy pokrój oznacza, że nie będziesz walczył z wysokością w małym namiocie, a 60-dniowe okno od nasiona do zbioru sprawia, że nie blokujesz swojej przestrzeni na miesiące.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Bank nasion | Buddha Seeds |
| Genetyka | White Dwarf x Skunk (krzyżowanie wsteczne) |
| Typ | Feminizowane automatyczne |
| Od nasiona do zbioru | Około 60 dni |
| Wysokość rośliny | Kompaktowa / karłowata |
| Plon indoor | 400–500 g/m² (harmonogram 20/4) |
| Plon outdoor | 80–130 g na roślinę |
| Nasiona w opakowaniu | 10 feminizowanych nasion automatycznych |
| SKU | CSBS0005 |
Jak Red Dwarf Auto wygląda i pachnie
Skunkowe pochodzenie daje o sobie znać w aromacie — spodziewaj się ostrego, ziemistego smrodu, który narasta w miarę dojrzewania topów. Żywicy jest na tyle dużo, że kwiaty stają się lepkie w dotyku na długo przed zbiorem. Same topy są zwarte i gęste, ciasno osadzone na krótkich internodach. Nie dostaniesz tu puszystych, powiewnych kwiatów. Roślina wygląda jak niski, krępy krzak — więcej szerokości niż wysokości, z bocznymi gałęziami, które ładnie się wypełniają bez większej interwencji.
Jedno uczciwe ostrzeżenie: aromat jest mocniejszy, niż można by się spodziewać po roślinie tej wielkości. Jeśli uprawiasz indoorowo bez filtra węglowego, Twoi sąsiedzi będą wiedzieć. Kompaktowy rozmiar nie oznacza kompaktowego zapachu. Zaplanuj to odpowiednio.
Red Dwarf Auto na tle innych kompaktowych automatów
Jeśli rozważasz różne opcje i chcesz zamówić nasiona marihuany automatyczne, warto zobaczyć, jak Red Dwarf Auto wypada w porównaniu z typowymi kompaktowymi automatami dostępnymi w katalogu.
| Cecha | Red Dwarf Auto (Buddha Seeds) | Typowy kompaktowy automat |
|---|---|---|
| Genetyka | White Dwarf x Skunk (krzyżowanie wsteczne) | Zróżnicowana |
| Od nasiona do zbioru | ~60 dni | 65–80 dni |
| Struktura rośliny | Krzaczasta, rozgałęziona jak na automata | Często dominacja jednej głównej koli |
| Plon indoor | 400–500 g/m² | 300–400 g/m² |
| Produkcja żywicy | Obfita — wpływ Skunka | Umiarkowana |
| Intensywność aromatu | Mocny, ostry | Łagodny do umiarkowanego |
Główna przewaga Red Dwarf Auto nad większością kompaktowych automatów to właśnie ta rozgałęziona struktura. Tam, gdzie wiele małych automatów wkłada całą energię w jedną główną kolę, Red Dwarf Auto rozkłada produkcję na wiele miejsc kwitnienia. Dostajesz bardziej równomierny baldachim i lepszą penetrację światła bez jakiegokolwiek treningu — a to ma znaczenie, kiedy pracujesz w namiocie 60x60 z ograniczoną wysokością. Jeśli szukasz nasion konopi o sprawdzonej genetyce i chcesz kupić coś, co naprawdę działa w małej przestrzeni, ta odmiana powinna być wysoko na Twojej liście.
Jak uprawiać Red Dwarf Auto — krok po kroku
- Kiełkuj nasiona Red Dwarf Auto metodą na ręcznik papierowy albo wrzuć je bezpośrednio do wilgotnej, wstępnie nawożonej ziemi. Korzonki pojawiają się zazwyczaj w ciągu 24–72 godzin.
- Posadź skiełkowane nasiono na głębokość około 1 cm w docelowej doniczce. Automaty nie lubią przesadzania — przy tak krótkim cyklu życia każdy szok korzeniowy zjada Twój czas uprawy. Zacznij w doniczce, w której planujesz skończyć. Pojemność 7–11 litrów sprawdza się świetnie przy tej kompaktowej odmianie.
- Ustaw oświetlenie indoorowe na harmonogram 20/4 (20 godzin światła, 4 godziny ciemności). Red Dwarf Auto kwitnie na podstawie wieku, nie cyklu świetlnego, więc nie musisz przełączać na 12/12. Część growerów stosuje 18/6, żeby zaoszczędzić na prądzie — oba warianty działają, ale 20/4 zwykle daje nieco wyższe plony.
- Utrzymuj temperaturę między 20–26°C i wilgotność względną na poziomie 50–60% w fazie wegetatywnej, obniżając do 40–50% po pojawieniu się kwiatów. Kompaktowa struktura oznacza, że przepływ powietrza między topami może być ograniczony — mały wentylator oscylacyjny skierowany na baldachim pomaga zapobiegać gromadzeniu się wilgoci.
- Karm oszczędnie. 60-dniowe okno nie zostawia dużo miejsca na regenerację, jeśli przesadzisz z nawożeniem. Wstępnie nawożone podłoże organiczne załatwia większość roboty. Jeśli dokarmiasz, zacznij od połowy dawki zalecanej przez producenta i dostosowuj na podstawie reakcji rośliny.
- Zbieraj, kiedy trichomy zmienią kolor z przezroczystych na mlecznobiałe, a kilka zacznie przybierać odcień bursztynowy. Zwykle dzieje się to około 55–65 dnia od nasiona. Gęsta struktura topów wymaga powolnego i kontrolowanego suszenia — 7–10 dni w temperaturze 18–20°C przy wilgotności 55–60%.
Planujesz uprawę Red Dwarf Auto indoorowo? Kompletny zestaw do uprawy daje Ci growbox, oświetlenie, wentylację i filtr węglowy w jednym zakupie — zero zgadywania. Od strony podłoża wstępnie nawożony substrat organiczny oszczędza Ci mieszania dodatków w tym ciasnym 60-dniowym oknie. Mały wentylator oscylacyjny z klipsem utrzymuje ruch powietrza przez gęsty, kompaktowy baldachim.
Powiązane produkty
Może ci się również spodobać
Informacja medyczna. Ta treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady medycznej. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek substancji skonsultuj się z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.











