
Auto Super Skunk
Nasiona konopi
od Original Sensible Seeds
Auto Super Skunk — nasiona konopi autoflowering od Original Sensible Seeds
Auto Super Skunk to automatycznie kwitnące, feminizowane nasiona marihuany, które przechodzą pełny cykl od kiełkowania do zbioru w zaledwie 8 tygodni. Krzyżówka Critical Auto ze słynnym Skunk #1 daje kompaktową roślinę — poniżej metra w uprawie indoor — która koncentruje niemal całą energię w jednym, gęstym, centralnym topie. Jeśli szukasz klasycznego skunkowego aromatu bez zabawy w harmonogramy świetlne, to stąd zaczynasz.
Dlaczego warto zamówić nasiona Auto Super Skunk
Original Sensible Seeds stworzyli Auto Super Skunk z jednym celem: dostarczyć solidną genetykę Skunk w jak najmniejszym formacie i w jak najkrótszym czasie. Osiem tygodni — tyle potrzebuje ta roślina od momentu, kiedy włożysz nasiono do ziemi, do chwili, gdy odcinasz gotowe topy. Żadnego przełączania cyklu świetlnego, żadnych osobnych pomieszczeń na wegetację i kwitnienie, żadnego nerwowego liczenia dni. Kiełkuje, rośnie, kwitnie — wszystko według własnego zegara biologicznego.
Genetyka mówi sama za siebie. Skunk #1 to fundament hodowli konopi od lat 80. — intensywny zapach, niezawodność i tolerancja na błędy początkujących. Critical Auto wnosi cechę automatycznego kwitnienia i zwartą budowę. Efekt? Roślina, która prawie się nie rozgałęzia, nie przekracza 100 cm pod dachem i pakuje większość masy w jeden, gruby centralny top. Nie będziesz godzinami przycinać bocznych gałęzi — roślina robi to za ciebie, kierując energię tam, gdzie trzeba.
Wybralibyśmy Auto Super Skunk spośród większości autoflowerów dla początkujących, bo ta odmiana naprawdę nie wymaga niańczenia. Radzi sobie w namiotach uprawowych, na działce i w szklarni bez żadnych dramatów. W cieplejszym klimacie krótki cykl życiowy pozwala na kilka zbiorów między kwietniem a listopadem — niektórzy growerzy wyciskają trzy, a nawet cztery rundy w jednym sezonie.
Jak pachnie i smakuje Auto Super Skunk
To Skunk — i pachnie jak Skunk. Spodziewaj się tego charakterystycznego, intensywnego, ziemistego funka ze słodkim podkładem. To ten rodzaj aromatu, który wypełnia pokój w momencie, gdy odkręcisz słoik. Topy po wysuszeniu są lepkie i żywiczne, pokryte trichomami, które łapią światło jak drobinki szronu. Przy paleniu lub waporyzacji dochodzi korzenny, lekko cytrusowy akcent, który dopełnia klasyczną skunkowatość. Jeśli kiedykolwiek przechodziłeś obok amsterdamskiego coffeeshopu na Haarlemmerstraat i złapałeś ten ostry, słodkawy podmuch — to właśnie ten rodowód.
Uczciwa uwaga: ta intensywność oznacza, że przy uprawie indoor filtr węglowy to nie opcja, a konieczność. Nawet pojedyncza roślina w namiocie 80x80 ogłosi swoją obecność całemu mieszkaniu, jeśli nie zadbasz o porządną wentylację.
Specyfikacja uprawowa Auto Super Skunk
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Bank nasion | Original Sensible Seeds |
| Genetyka | Critical Auto x Skunk #1 |
| Typ | Autoflowering, feminizowane |
| Od nasiona do zbioru | 8 tygodni |
| Wysokość indoor | Poniżej 100 cm |
| Wysokość outdoor | 100–120 cm |
| Plon indoor | 300 g/m² |
| THC | 14% |
| Trudność uprawy | Dla początkujących |
| Środowisko uprawy | Indoor, outdoor, szklarnia |
| Nasiona w opakowaniu | 3 |
Plon i THC — czego się spodziewać
Porozmawiajmy o liczbach uczciwie. Przy 300 g/m² w uprawie indoor Auto Super Skunk nie wygra żadnych konkursów plonowania. Jeśli gonisz wyłącznie za wagą, fotoperiodowa odmiana albo większy autoflower da ci więcej. To cena za 8-tygodniowy cykl i roślinę, która mieści się pod metrem.
Ale to, co dostajesz w tych 300 gramach, jest naprawdę solidne. Topy są gęste, żywiczne i aromatyczne — nie takie puchate, liściaste szyszki, jakie czasem wypluwają pośpiesznie dojrzewające automaty. Jakość ponad ilość — taka jest umowa i jest uczciwa.
14% THC to umiarkowany poziom. Według badań opublikowanych w PMC, THC działa jako częściowy agonista receptorów kannabinoidowych typu 1, odpowiedzialnych za efekty psychoaktywne (PMC10184640). Przy 14% możesz liczyć na klarowne, funkcjonalne działanie — poczujesz je wyraźnie, ale nie zostaniesz przyklejony do kanapy z egzystencjalnym kryzysem. Do użytku w ciągu dnia albo dla growerów, którzy wolą kontrolowaną moc, to trafiony punkt — mocniejsze odmiany go przeskakują.
Warto wiedzieć: według badań dotyczących terminologii konopnej i percepcji mocy, określenia takie jak „skunk" i „super skunk" są często kojarzone w dyskusji publicznej z wyższym poziomem THC, choć rzeczywista moc znacząco różni się między kultywarami (PMC8086348). 14% w Auto Super Skunk to uczciwa liczba — żadnych napompowanych marketingowych wartości.
Jak uprawiać Auto Super Skunk — krok po kroku
- Kiełkuj nasiona Auto Super Skunk metodą na ręcznik papierowy albo bezpośrednio w małej doniczce z wilgotną, lekką mieszanką ziemi. Korzonek główny pojawia się zwykle w ciągu 24–72 godzin.
- Przesadź sadzonki do docelowego pojemnika jak najwcześniej — doniczki o pojemności 11–15 litrów sprawdzają się dobrze. Automaty nie lubią przesadzania w trakcie życia, więc ustaw je na miejscu szybko.
- Zapewnij 18–20 godzin światła dziennie przez cały cykl życia. W odróżnieniu od odmian fotoperiodowych, Auto Super Skunk nie potrzebuje zmiany cyklu świetlnego, żeby zacząć kwitnąć. Startuje sama, mniej więcej w trzecim tygodniu.
- Dawkuj nawozy lekko w fazie wegetatywnej. To mała roślina i nie potrzebuje ciężkiego karmienia — zacznij od połowy zalecanej przez producenta dawki i zwiększaj tylko wtedy, gdy roślina wygląda na głodną.
- Obserwuj, jak centralny top rozwija się od około czwartego tygodnia. Minimalne boczne rozgałęzianie oznacza minimalną potrzebę treningu. Niektórzy growerzy delikatnie stosują LST (trening niskiego stresu) na głównej łodydze, żeby odsłonić niższe miejsca kwitnienia na światło — ale to nie jest wymagane.
- Zacznij płukanie czystą wodą na 7–10 dni przed planowanym zbiorem. Trichomy powinny przejść od przezroczystych do mlecznobiałych — to twoje okno zbiorowe.
- Susz w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze 18–21°C i wilgotności 55–60% przez 7–10 dni, a następnie fermentuj w szklanych słoikach przez co najmniej 2 tygodnie. Skunkowy aromat intensyfikuje się dramatycznie podczas fermentacji.
Auto Super Skunk na tle konkurencji
| Cecha | Auto Super Skunk | Typowy fotoperiodowy Skunk | Większy autoflower (np. Auto Critical) |
|---|---|---|---|
| Od nasiona do zbioru | 8 tygodni | 14–18 tygodni | 10–12 tygodni |
| Wysokość indoor | Poniżej 100 cm | 120–180 cm | 80–130 cm |
| Plon indoor | 300 g/m² | 450–550 g/m² | 400–500 g/m² |
| THC | 14% | 15–20% | 14–18% |
| Zmiana cyklu świetlnego | Nie | Tak (12/12) | Nie |
| Trudność | Początkujący | Średniozaawansowany | Początkujący–średni |
Kompromis jest czytelny: Auto Super Skunk poświęca plon na rzecz szybkości, kompaktowości i prostoty. Jeśli to twoja pierwsza uprawa albo pracujesz z małym namiotem czy balkonem — matematyka się zgadza. Jeśli masz dedykowany growroom i czas do dyspozycji, fotoperiodowy Skunk nagrodzi cię większą masą z rośliny.
Dla kogo jest Auto Super Skunk
Dla osób zaczynających przygodę z uprawą. Kropka. To najlepsze autoflowerowe nasiono skunkowe dla kogoś, kto nigdy nic nie uprawiał i chce wyrozumiałą, szybką, kompaktową roślinę, która i tak produkuje porządne, aromatyczne topy. Struktura wzrostu z jednym centralnym topem oznacza, że praktycznie nie ma czym zarządzać — żadnego skomplikowanego treningu, żadnych debat o defoliacji, żadnego zarządzania baldachimem.
To też mocny wybór dla growerów partyzanckich. Przy 100–120 cm na zewnątrz Auto Super Skunk chowa się za klatką na pomidory bez przyciągania uwagi. 8-tygodniowy cykl oznacza, że możesz posadzić późno i nadal zebrać przed jesienną szarugą.
A jeśli jesteś purystą Skunk, który po prostu chce tego klasycznego, intensywnego, słodko-ziemistego profilu bez czekania czterech miesięcy — to twój skrót. Genetyka jest solidna, aromat autentyczny, a 14% THC utrzymuje przyjemność bez przytłaczania.
Uzupełnij swój zestaw o filtr węglowy i wentylator wyciągowy — skunkowe dziedzictwo Auto Super Skunk oznacza, że ta roślina pachnie i to mocno. Mały growbox (60x60 lub 80x80) i podstawowy panel LED to wszystko, czego potrzebujesz, żeby przeprowadzić pełny cykl od nasiona do zbioru w warunkach indoor. Zamów komplet od razu — oszczędzisz sobie biegania po sklepach w połowie cyklu.
Najczęściej zadawane pytania
Ile trwa cykl Auto Super Skunk od nasiona do zbioru?
Osiem tygodni od kiełkowania do pełnej dojrzałości. To jeden z najszybszych cykli, jakie znajdziesz wśród odmian skunkowych. Żadna zmiana cyklu świetlnego nie jest potrzebna — roślina kwitnie automatycznie.
Jakiego plonu mogę się spodziewać przy uprawie indoor?
Około 300 g/m² w warunkach indoor. To skromniej niż odmiany fotoperiodowe, ale topy są gęste, żywiczne i aromatyczne. Stosunek jakości do czasu — tu to nasiono zarabia na swoje miejsce.
Czy Auto Super Skunk jest dobra dla początkujących?
Tak — to jedna z najbardziej wyrozumiałych odmian autoflowering, jakie widzieliśmy. Minimalne rozgałęzianie, kompaktowy rozmiar, brak zabawy z harmonogramem świetlnym i krótki cykl życia oznaczają mniej okazji do popełnienia błędów, które naprawdę mają znaczenie.
Jak wysoka rośnie Auto Super Skunk?
Poniżej 100 cm indoor, 100–120 cm outdoor. Jest celowo kompaktowa — kieruje energię w jeden centralny top zamiast się rozrastać. Mieści się wygodnie w namiocie 60x60.
Jak pachnie Auto Super Skunk?
Klasyczny Skunk — intensywny, ziemisty i słodki z korzennymi podtonami. Żywiczne topy są lepkie w dotyku, a aromat znacząco się wzmacnia podczas fermentacji. Filtr węglowy przy uprawie indoor jest obowiązkowy.
Czy 14% THC wystarczy, żeby odczuć działanie?
Jak najbardziej. Według badań, THC działa jako częściowy agonista receptorów CB1, wywołując zauważalne efekty psychoaktywne nawet przy umiarkowanych stężeniach (PMC10184640). Przy 14% spodziewaj się klarownego, funkcjonalnego działania — obecnego, ale nie przytłaczającego.
Czy mogę kupić nasiona Auto Super Skunk i uprawiać je w północnej Europie?
Możesz, choć plony i moc osiągają szczyt w cieplejszym klimacie. W południowej Europie kilka zbiorów między kwietniem a listopadem jest realne. W północnych regionach celuj w letnie okno uprawowe (czerwiec–sierpień), żeby dać roślinie najlepsze światło i ciepło.
Ile nasion jest w opakowaniu Auto Super Skunk?
3 feminizowane nasiona autoflowering w jednym opakowaniu. Każde nasiono to genetycznie żeńska roślina — nie musisz się martwić o identyfikację i usuwanie samców.
Ostatnia aktualizacja: 07.04.2026
Powiązane produkty
Może ci się również spodobać
Informacja medyczna. Ta treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady medycznej. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek substancji skonsultuj się z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.











